Zuhair Murad 2017-18 Sonbahar Kış Couture



Zuhair Murad dünyaca ünlü bir moda tasarımcısı. Ünlenmesinde tasarımlarındaki özgün ve başarılı koleksiyonlarının yanı sıra başarı hikayesi de büyük rol oynuyor. Liseden sonra Paris’e giderek moda dünyasına adım atan Murad özellikle padişah hareminden ve yunan tanrıçalarından ilham alıyor.

Bir abiye elbise modelini detaylandırarak tasarladığını söyleyen Zuhair Murad için önemli olan noktaların başında tasarladığı elbiseyi giyen kişinin rüyadaymış hissine kapılması. Omuz, bel ve kalça detaylarının kadına has olduğunu dile getirirken de bu bölgeleri kumaşlarla değil taşlar, danteller ve transparan kumaşlarla tasarladığını belirtiyor. Jennifer Lopez ve Angelina Jolie ünlüler kırmızı halıda ondan vazgeçemiyor.

Zuhair Murad koleksiyonları her sene dünyada milyonlarca kadın tarafından büyük bir sabırsızlıkla bekleniyor. 2017-18 sonbahar kış koleksiyonu da Paris Couture kapsamında gerçekleşti. Birbirinden güzel ve dikkat çekici tasarımlarla Zuhair Murad koleksiyonu takip edenlerden tam not aldı.

2017 2018 Sonbahar Kış koleksiyonuna göz atmadan önce koleksiyondaki parçalar hakkında biraz konuşalım. Öncelikle feminen tasarımların Zuhair Murad ismiyle bağdaştığı bir koleksiyon daha karşımızda. Ağırlıklı olarak beyaz, siyah, gri ve açık mavi tonlarının yer aldığı koleksiyonda çiçek baskılı kumaşlarla da tasarımlar var.

Koleksiyonda dantellerin transparan kumaşlar üzerine ustaca yerleştirilmesiyle kadınsı detaylar ortaya çıkarılmış. Özellikle siyah danteller daha büyük alanlarda kullanılarak abiye elbiselerde en çok tercih edilen siyah renk ve dantel hoşluğu bir arada kullanılmış. ri ve açık mavi tonlarındaki tasarımlarda da yine transparan kumaşlar arasında dantellerle donatılanlar ilgi çekiyor.

Parlak kadife kumaşlar, ince tüller, puantiyeli danteller kullanılan farklı tasarım örneklerinden.  Koleksiyondaki tasarımların modellerine bakacak olursak, balık etek formundaki abiye elbise modelleri göze çarparken pantolonlar da koleksiyonun önemli parçalarından. Koleksiyon içinde kullanılan ince kemerler ise bel kıvrımlarını öne çıkararak fiziksel olarak kadın kimliğini belirliyor.

Zuhair Murad, tasarladığı elbiselerle kadınların her yerini açarak değil bazı gizemli noktalarına vurgu yaparak seksi bir görünüm kazanabileceklerini tüm dünyaya gösteriyor. Sonbahar kış koleksiyonunda da her kıyafetinde gizemli ve seksi bir kadın yatıyor. İşte Zuhair Murad 2017-18 Sonbahar Kış koleksiyonu için Paris te sergilenen tasarım harikaları abiye elbiseler :

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git