Tesettür Abiyenin Yükseleni: Pınar Şems‘Tesettür modası’ çıktığından bu yana her türlü kıyafetin, elbisenin, giysinin tesettürlü olanı da piyasaya sürüldü. Bunların bir çoğu gerçek manadaki tesettürle ilgisi olmayıp sadece ticari olarak gelir amaçlı yapılan işlerdir. Bu ticari tesettür sektörünün yanı sıra kapalı bayanlar için elbiseler, kıyafetler, özel günlerde giyilebilecek tesettür abiyeler tasarlayan ve üretenler de yok değil elbette. Ancak gerçek manada tesettürde de böyle gösterişli, ben burdayım diye bağıran kıyafetlerin,, abiyelerin de yeri yok. Biz burada sadece tesettür modası adı altında yapılanları göstermek ve muhafazakar bayanların özel günlerde ve davetler giymek için aradıkları şık ve zarif kıyafetleri göstermek ve sunmak için derlemek durumundayız.

Tesettür abiye denilince akla gelen ilk isimlerden olan Pınar Şems, artık bir tesettür giyim markası haline geldi. Birbirinden göz alıcı ve şık tesettür abiye elbiselere imza atan Pınar Şems, tasarladığı özel tesettür tasarımları ile tesettürlü bayanlardan tam not almaya devam ediyor.

pinar-sems-2017-tesettur-abiye-modelleri-11

Nişan, düğün, kına, mevlüt gibi özel günler için kapalı bayanlara özel tasarım abiye elbiseler tasarlayan Pınar Şems, internet üzerinden de bilindik muhafazakar satış sitelerinde de tasarımlarını sergiliyor. 2017 abiye modelleri arasında, hiç bir zaman modası geçmeyen güpürlü, dantelli abiye elbise modelleri, farklı yorumuyla Pınar Şems in elinden çıkıyor.

Ceket Etek Görünümlü Tesettür Abiye Elbiseler

İlk bakışta ceket ve etekten ya da ceket ve elbiseden oluşan iki parça gibi görünen tesettür abiye elbiseler 2017 yılında da çok tercih edilecek. Ceketin arkası biraz daha uzun ve böylece kalçayı kapatan ve bayanları rahat ettiren bir detay yakalanıyor. Etek kısmı da yine biraz yerlere değen uzun bir modelden oluşuyor. Birbirine uyumlu iki rengi seçmekse size ve zevkinize kalmış.

pinar-sems-2017-tesettur-abiye-modelleri-10   pinar-sems-2017-tesettur-abiye-modelleri-2

2017 yılında yine pudra rengi, krem rengi, taş rengi sıklıkla kullanılacak. Bunun yanında zümrüt yeşili ve bordo abiye elbiselerde vazgeçilmez renkler olarak aynı kalacak. Siyahın yerini hiç bir renk dolduramayacak. Kullanılan aksesuarlar, tasarımlar değişse de renklerde çok fazla abartılı bir değişiklik olmayacak.

Tesettür abiye elbise modelleri arasında kadife abiyeler de 2017 abiye modasında karşımıza çıkacak. Siyahtan bordoya griden laciverte kadar koyu renklerin büyük çoğunluğunu tesettür kadife abiye elbise modellerinde göreceğiz. Ancak genellikle dar kesim abiye modelleri tercih edildiği için tesettür abiye olarak ne kadar fazla tercih edilebilir o da siz değerli okuyucularımıza kalmış.

Kabarık Modeller En Rahatı

2017 tesettür abiye elbiselerde de yine kabarık abiyeler en rahat modeller olacak. Bunun yanı sıra tüllü , pelerinli ve kaftanlı modeller de çokça tercih ediliyor. Pınar Şems genellikle kabarık ve iki parça görünümlü abiye elbiseleri tercih ederken taleplere göre bir değişiklik olabilir.

Pınar Şems Tesettür Abiye Modelleri

Pırıltı ve Işıltıyı Kim Sevmez

Tesettür modasında da payetli, ışıl ışıl kumaşlar kullanılıyor. Pınar Şems abiye elbiselerinde payetli üstlere ya da yer yer ışıltılara yer vererek tesettür abiye elbise modelini daha zengin bir görünüme sokuyor. Beş yıldızlı bir oteldeki düğüne giderken giyilebilecek tarzda ışıldayan, parlayan bu özel tasarım abiye elbiseler, uygun bir eşarp veya şal bağlama ile tamamlanmış oluyor.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git