Taş İşlemeli Abiye ElbiselerAbiye elbiseler, kumaşları, renkleri, tasarımları ve üzerinde taşıyabileceği tüm aksesuarları ile zahmetli bir çalışmanın sonucunda hazırlanan özel kıyafetlerdir. Abiye elbisenin çiziminden tamamlanışına kadar bir çok evreden geçer. Kumaş seçimi, kumaş rengi, tasarımı, aksesuarı derken el işçiliğinin de işin içinde olduğu bir çalışma yapmak gerekir. Abiye elbiseler için seçilen işlemeler, nakışlar da özellikle tasarımına göre olmalıdır.

Taş işlemeli abiye elbise modelleri, oldukça fazla tercih edilen abiye elbiselerdendir. Genel anlamda kadınların pırıltılı, ışıl ışıl görüntülerden hoşlandığını söylersek taş işlemeli abiye elbiseler de kadınların özel günlerde giymek istedikleri elbiselerin başında gelir. Önemli olan işlenecek olan taşların elbisenin üzerindeki duruş yerleri, şekilleri ve elbiseye katacağı o ağır hava.

Taş işlemeli abiye elbiseleri 2017 yılı içinde de düğünlerde ve davetlerde fazlaca görülen abiye modelleri arasında yerini aldı. Taş işlemeler gümüş gri, altın sarısı ya da renkli taşlarla işlenebilir. Ancak en çok gümüş gri renkteki taşlar kullanılarak işlenen abiye elbiseler görülmekte. Siyah, bordo, parlement mavisi gibi koyu ve albenisi çok olan renklerde taş işlemeler çok şık durmaktadır.

Abiye elbise modeline göre taşlar farklı şekilde elbise üzerinde tasarlanabilir. Esasen vücudun neresine vuru yapılmak istenirse o kısımda yoğun taş işlemeler kullanılarak abiye elbise tasarlanabilir. Genellikle göğüs kısmında sık kullanılan taş işlemeler, rastgele serpilemeyecek kadar titizlikle çalışılmalı.

2017 abiye elbise modasında taş işlemeli abiye elbiseler, sırt dekolteli abiyelerin bel kısmında taş işlemeleri ile dikkat çekiyor. Önden abiye elbisenin beline ve belindeki taş işlemeler vurgu yapılırken arkadan sırt dekoltesi ile aynı şıklık yakalanıyor. Yırtmacı olan abiye elbiselerde ise taş işlemeler yırtmaç kenarlarına da uygulanarak gizem arttırılıyor.

Bunların yanı sıra son bir kaç yılda artan transparan kumaş abiye elbiselerin neredeyse tamamı taş işlemelerle kaplanarak tasarlanıyor. Göğüs ve kalça kısmında yoğunlaşan taş işlemeler bel, sırt ve bacaklarda seyrek kullanılarak transparan görüntüyle bu kısımlar öne çıkarılıyor.

Taş işlemeli abiye elbiselerde sadeliği seven bayanlar içinse, tek omzu taş işlemeli abiye elbise modellerini tavsiye ederiz. Abiye elbise kumaşı gayet ağır ve albenisi olan bir model ise sadece bel inceliğine vurgu yapan kemer şeklinde bir taş işlemesi ise yeterli olacaktır.

Taş işlemeli abiye elbiselerin üzerine kesinlikle sade bir topuz saç modeli tercih edilmelidir. Taş işlemeler yeterince fazla ise takıya da gerek olmayacaktır.

Taş işlemeli abiye elbise modelleri örnekleri :

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git