Pembe Abiye Elbise Modelleri 2017Pembe Gönlüm Sende…

Ağır davet ve düğünlerden ziyade mezuniyet, balo ya da doğum günü partileri gibi özel gecelerde genç bayanların abiye elbise tercihleri daha canlı renklerden yana olmaktadır. Gençliğin verdiği coşku ve heyecanla birlikte renklerin dili de konuşur sanki. Doğduğu günden beri üzerine pembe renk yapıştırılan kızlar da istem dışı da olsa ilk olarak pembe kıyafetlere, pembe abiye elbise modellerine bakarken bulurlar kendilerini.

Pembenin bir çok tonu vardır. Son yıllarda çıkan pudra pembesini ayrı tutarsak pembe denilince akla şeker pembesi ya da çingene pembesi olarak da söylenen bildiğimiz canlı bir pembe renk gelir. Pembe abiye elbise modelleri 2017 başlığı altında bu yazımızda sadece canlı pembeye yer vermek istedik. Pudra pembesi abiye elbise modelleri için de ayrı bir yazı yazacağız.

Pembe ve kırmızı renkleri sanki sadece bayanların rengiymiş gibi bir algı vardı ki son on yılda neredeyse kalmadı. Ancak yine de kırmızı daha oldun,kadınsı bir renk olarak algılanırken pembe (çingene pembesi) daha çok genç kızlara yönelik kullanılıyor.

Mezuniyet balolarında, doğum günü partilerinde, gece kulüplerine giderken genç kızların ilk renk tercihleri pembeden yana oluyor. Şeker pembesi abiye elbiselerde o kadar çok model ve tasarım var ki genç kızların karar vermeleri oldukça güç oluyor.

Genç kızların bir kısmı balolarda ve doğum günü  gibi özel spesifik gecelerde kısa abiye elbise modellerinden giymeyi tercih etse de uzun pembe abiye elbise giyme taraftarı bayanlar da bir o kadar fazladır. Burada önemli olan nokta kişinin kendine uygun abiye elbise modelini bulabilmesidir. Vücut proporsiyonunu bilen yani boy ve kilo orantısına göre kendi vücudunu tanımış bayanların elbise seçimleri her zaman doğru olacaktır.

Pembe abiye elbiseler, modelleri olduğu kadar farklı tasarımları ile de çeşit çeşit. Tüllü pembe abiyeler uçuş uçuş görüntüleri ile tam genç kızların hayal ettikleri abiyelerdendir. Taş işlemeli pembe abiye modelleri ise biraz daha düğünlük seçilen abiye modelleri arasında yer alır. Pembe tonları 2017 yılında balık abiye elbiselerde, kısa abiye elbiselerde, uzun tüllü abiye elbiselerde daha fazla kullanıldı. Pembenin her tonu ile hazırlanabilen abiye elbiselerde pudra pembesini ayrı bir yere koyarsak 2017 abiye elbise modelleri arasında pembe abiye elbiselerin kullanımı hala rövaçta diyebiliriz.

İşte birbirinden güzel ve en özel günlerde gecelerde kullanılmak üzere hazırlanmış pembe abiye elbise modelleri :

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git