Payetli Elbiselerle Işıldayın!En güzel günlerde giyilebilecek, pırıltısı ve ışıltısıyla geceye damgasını vurmak isteyen bayanların vazgeçilmez abiye seçeneklerinden biridir payetli elbiseler. Cesur ve ışıltılı bir görüntü verebileceğiniz payetli elbise modelleri düğün, balo, mezuniyet geceleri ve özel tüm davetler giyilebilen abiye modelleridir.

Payet kumaşlarla tasarlanan abiye elbiseler dikkatli ve özenle hazırlanmalı. Tasarımına uygun aksesuar kullanılır ve güzel bir dikim uygulanırsa ortaya mükemmel elbiseler ortaya çıkar. Tamamen payet olan abiye elbiselerde dekolteler de ön plana çıkarılarak elbiseye vuru yapılabilir. Kısa payet elbiseler de uzun payetli elbiseler kadar sevilerek giyilir. Özellikle genç kızlar kısa payetli elbiseleri balo ve mezuniyet günlerinde severek giyerler. Payet tesettür abiye modelleri de son zamanlarda bayanlar tarafından sık tercih edilen modeller arasındadır.

Modası hiç geçmeyen payetli abiye elbiselerde yıllar geçtikçe değişen tek şey tasarımlar ve renkler olabilir. Uzun kollu payetli elbiseler için sırt ya da göğüs dekolteli tasarımlar daha fazla tercih edilirken güzel bira abiye saç modeli ile de tamamlanabilir.

Payetli abiye elbise modelleri için seçilen renkler genellikle parlament mavisi, siyah, gümüş, pembe ve kırmızıdır. Ancak elbette pek çok renkte payetli elbiseler hazırlanabilir. Sizin için çok özel bir gece ise kırmızı payetli bir elbise ile muhteşem bir gece geçirebilirsiniz. Ya da nişan töreninde hem beyaz hem payetli bir abiye elbise seçerek en güzel gününüzde şık bir görüntü verebilirsiniz.

Payetli elbise modellerinden tercih eden bayanların özellikle makyajlarına çok dikkat etmesi gerekir. Zaten pırıltılı ve ışıltılı bir yapıya sahip olan abiye elbiseye parlak ve dikkat çekici renklerde yapılan bir makyaj çok da güzel durmayacaktır. Abiye elbisenin açık tonlarında sade ve doğal görünümlü bir makyaj daha çok tercih edilir. Kimi davetlerde ise payetli elbise ile aynı renklerde ve ışıltılı bir makyaj uygulanabilir. Mesela galalarda ya da kırmızı halıda boy gösteren ünlüler bu tür makyajlarla pek çok kez görüntülenmiştir.

Son olarak payetli elbiselerin altına giyilen ayakkabılar özenle seçilmelidir. Düz tabanlı, klasik renk renk babetler ya da sandaletler payetli elbiselerin altına tercih edilebilir. Yerine göre lame ya da dore ipli sandaletler ile kombinlenerek payetli elbiseler kullanılabilir.

Sizler için seçtiğimiz bir kaç payetli elbise modeline bakmaya ne dersiniz?

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git