Kısa Boylu Bayanların Abiye SeçimiKısa Boylu Bayanlar Abiye Seçerken Nelere Dikkat Etmelidir?
Kısa boylu bayanların bir çoğu sanki uzun boylu bayanlara göre boylarının kısalığı dezavantaj gibi algılar. Ve abiye elbiseler de dahil tüm kıyafet seçimlerinde sıkıntı yaşayabilirler. Ancak eğer boyunuza ve kilonuza göre doğru kıyafetleri seçerseniz hem zevkli bir alışveriş hem de doğru bir alışveriş yapmış olursunuz.
Kısa boylu bayanların abiye seçerken dikkat edecekleri hususları şöyle sıralayabiliriz:
Öncelikle tek renk abiye kıyafetlere bakmalısınız. Tek renk boyu ne kadar kısa olursa olsun bir bütünlük içerdiği için olduğundan daha uzun algılanacaktır. Karmaşık desenler, enine çizgiler, geometrik desenler vücut yapınızı böler ve sizi kısa gösterir.

tek-renk-abiyeler
Kısa boylu kadınlara hemen hemen herkesin bildiği ikinci ipucu ise topuklu ayakkabılar giymek. Birkaç santim bile olsa topuklu ayakkabı giymek doğal olarak sizi daha uzun gösterecek ve güven verecektir. İnce topuklara alışık değilseniz dolgu topuklu ayakkabıları da deneyebilirsiniz.
Kısa boy, uzun boy her ne kadar santimlerle belli olsa da ilk görüşte bir yanılsama yapmak için vücut oranlarını doğru şekilde ayıran kıyafetler tercih etmelisiniz. Yüksek belli pantolonlar, şortlar, etekler bacak boyunuzu uzatacağından sizi de olduğunuzdan uzun gösterir ve istediğiniz sonucu alırsınız. Yüksek belli abiye etek modellerini tercih ederseniz kısa boylu olmanıza rağmen iyi bir siluete kavuşmuş olursunuz.

yuksek-belli-abiyeler
Kısa boylu olsanız bile uzun abiye elbiselerden uzak durmayın. Onları giymekten denemekten kaçınmayın. Altına giydiğiniz topuklu ayakkabıların da gizleneceğini unutmayın. Böylece topuk boyunu da uzatabilirsiniz ve uzun abiye elbiseyle daha uzun görünürsünüz.
Kabarık, şifonlarla kat kat tasarlanmış abiye elbiselerin yerine vücudunuzu saran, bedeninize tam oturan abiye elbiseler sizi daha zarif gösterecektir. Unutmayın; kabarık, kat kat duran, karmaşık ve çok desenli kıyafetler, enine de şişireceği için sizi hımbıl, şişman ve daha kaba gösterecektir.
Seçtiğiniz abiye elbiseye uygun olarak çanta seçiminde mutlaka küçük çantaları, portföyleri tercih edin. Büyük çantalar sizi daha kısa ve kilolu gösterecektir.

abiye-elbise-canta-uyumu
V-yaka veya U-yaka kıyafetler uzunluğu artıracaktır. Yaka seçiminde yüksek yakalı olanlar boynunuzu uzatacağı için algısal olarak boyunuzu da uzatacaktır.
Kemer takmayı seven kısa boylu bayanlar kesinlikle kalın kemerlerden uzak durmalılar; Kemer proporsiyonu böldüğü için esasen kullanılmaması önerilir ancak şıklığı tamamlayıcı olarak illa ki kullanılacaksa ince kemerlerden yana olmalılar.

abiye-elbise
Ve son olarak; kısa boylu bayanlar, lütfen kendinizle barışık olun. Kısa boylu ya da uzun boylu olmak görsel bir olgudur. Önemli olan kendinizi sevmeniz ve güvenmenizdir.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git