Kısa Abiye Elbise ModelleriKısa Abiye Elbise Modelleri
Abiye modelleri arasında kısa abiye elbiseler dikkat çeken bir yere sahip. Kısa bacaklı bayanların kısa abiye elbiselerden uzak durması gerekir. Bacak boyunu daha da kısaltacağı ve sizi de olduğunuzdan daha kısa göstereceği için uzun abiye elbiseleri tercih etmelisiniz. Kısa abiye modellerini abartmadan kullanmak gerekir. Gidilecek düğün, davet vs yere göre bir abiye modeli seçmek oldukça önemlidir. Kokteyl tarzında bir yere davetliyseniz ve kısa abiye modelleri tercihinizse biraz daha şaşaalı giyinebilir, dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Düğün ya da buna benzer bir merasime katılacaksanız etek boyu ayarlı, sade bir abiye modeli sizi daha şık ve zarif gösterecektir.

Kısa abiye elbise modellerinde birbirinden farklı aksesuarlar ve detaylar kullanılır. Tül ve şifon detaylar uçuş uçuş bir görüntü sağlarken kabarık etekli kısa abiye elbiseler masallardan çıkma bir prenses gibi gösterebilir sizi. Genç abiye modelleri arasında kabarık etekli kısa abiye elbiseler oldukça fazla tercih edilirken kısa dar etekli, uzun kuyruklu abiye modelleri de en fazla rağbet gören kısa abiye elbise modelleri arasında yer alır.
Kısa abiye elbiselerde renklerde sınır yoktur. Önemli olan sizin kendi renginizi bilmenizdir. Özellikle açık tenli bayanların kısa abiye giyerken renk seçimine çok dikkat etmesi gerekir. Zira açık tenli bir bayanın açık renklerde seçeceği kısa bir abiye elbise kendisini ölü gibi gösterebilir.
Kısa abiye altına giyilen ayakkabıların seçimi ise uzun, yerlere kadar sürünen bir abiyenin altına giyilen ayakkabıdan daha önemlidir. Çünkü ayakkabı olduğu gibi görünecektir. Ve en ufak bir uyumsuzluk göze batacaktır. Yine mevsime göre seçilen kısa abiye kumaşına, modeline göre ayakkabı seçimi yapmak gerekir. Yaz mevsiminde giyilen sandalet abiye ayakkabılar abiye elbise rengine ve modeline uygun seçilmeli, kış aylarında gidilecek bir davete ise abiye boyuna uygun bot, çizme ya da stiletto tarzında abiye ayakkabı modellerinden birini seçebilirsiniz. Elbette abiye elbisenize ve abiye ayakkabınıza uygun bir çanta almayı da unutmamalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git