İki Parçalı Abiye Elbise ModelleriAbiye elbiseler özel bir davette ya da düğünde giymek için özenle seçilirler. Eğer bir davet varsa kadınların ilk düşündükleri hangi kıyafetle gidecekleridir. Davetin ya da düğünün gerçekleşeceği yer ve zamana göre abiye elbise modeline ve üzerine yapılacak abiye saç modeline karar verilmelidir.

Abiye elbiseler bir çok farklı tasarımla karşımıza çıkarken bayanlar tarafından en çok uzun abiye elbise modelleri tercih edilir. Kısa abiye modelleri ise genellikle genç bayanların mezuniyet ve balo gibi özel zamanlarda giymek için tercihleri arasında yer alır. Straplez, tek omuzlu, ince askılı, çapraz askılı gibi farklı tasarımlarla abiye elbise dünyasında pek çok model bulunur. İki parçalı abiye modelleri son yıllarda özellikle genç kızların tercihlerinde ilk sıralarda yer almakta. Bu tercihlere ünlülerin de davetler ve özel günlerde ikili abiye elbiseleri giymeleri de etkiliyor.

Kimilerine göre “göbek gösteren” abiyeler olarak algılansa da iki parça abiye modelleri de kendi içinde o kadar fazla modele sahip ki aralarından seçim yapmak yine kadınların günlerini alabiliyor. Dantellisinden askılısına uzunundan kısasına ikili abiye modelleri de farklı tasarlanıyor.

İki parçalı abiyeler aynı renklerden oluşabileceği gibi üst ve alt farklı renklerde tasarlanabilir. 2017 abiye renklerinden sıklıkla tercih edilen parlament mavisi, iki parça abiye modellerinde de çokça kullanılmakta. Parlement mavisi üzerine parlak küçük taşlarla işlenmiş tasarımları özellikle düğünlerde fazlaca görmekteyiz.Yine 2017 2018 renklerinden pudra tonlarında ikili abiye modelleri de kullanılmakta.

İki parça abiye modellerinde genellikle alt eteği tek renkten oluşur. Üst kısmı da taşlı işlemeler, farklı desenli kumaşlar ya da hareketli parçalarla asıl göz alıcı parçayı oluşturur. Üst kısımda çapraz ipli askılar, halter boğazlı veya straplez olarak tasarlanır.

İki parça abiye modellerinden birini tercih eden kadınlar maşalı doğal bukleli saçlar yapılıp yarım toplanan saçlarla tamamlanabilir. Abiye saçlar içinde topuz modelleri de iki parça abiye elbiselere oldukça yakışan modellerdir. Abiye elbisedeki ağırlığı göre saç modeli seçmek daha uygun olacaktır.

İki parça abiye fiyatlarına gelince; uygun fiyatlarda 85 TL ye de bulabilirsiniz, tasarım ürünü olarak 400-500 TL ye kadar çıkan fiyatlar da var. Özel tasarım ve özel dikim abiye fiyatları elbette kişiye özel olarak daha pahalı olacaktır. Ancak vücut ölçünüz standart kalıplara uygunsa bir çok markada, butikte ve mağazada bütçenize uyan iki parça abiye modellerini bulabilirsiniz.

2017 İki Parçalı Abiye Modelleri örnekleri:

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git