Beyaz Abiye Elbise ModelleriBeyaz, saflığı ve temizliği temsil eden bir renk olmanın yanında tekstil dünyasında da gelinlik modelleri için ilk akla gelen renktir. Dünyaca ünlü pek çok gelinlik ve abiye tasarımcısı bembeyaz kumaşlarla farklı tasarımlar üzerinde çalışarak göz alıcı bir çok modele imza atmaktadır. Gelinlik ve nişanlık modellerinin yanı sıra beyaz abiye modelleri de pek çok davet, düğün ve özel gecelerde kadınlar tarafından tercih edilmektedir.

Beyaz abiye elbise modelleri için gelinlikten farklı olmasının anlaşılırlığı için değişik tasarımlar yapılmaktadır. Farklı aksesuar ve değişik kumaşlarla beyaz abiye modelleri bu renkten vazgeçmeyen kadınlar için popüleritesini korumaktadır. Gold kemerler, gümüş ipler, çeşitli parlak taşlar ve özellikle beyaz inciler kullanılarak tasarlanan bir çok beyaz abiye elbise modeli bulunmaktadır.

Dünyada adından söz ettiren en iyi moda tasarımcıları da hemen her sezonda beyaz bir abiye elbise tasarlayarak beyazın saflığı, sadeliği ve zarafetini gözler önüne sermeye devam etmektedir. Beyaz rengin sadece gelinlik modelleri için uyun bir renk olmadığını böylece tüm dünyaya her sezon duyurmaktadırlar. Kaldı ki günümüzde gelinlikler bile sade beyaz renkten tasarlanmamaktadır.

Beyaz abiye elbise modelleri 2017 yılında dantellerin, taşların ağırlıklı olarak tasarımlarda kullanıldığı abiye modelleridir. Özellikle bazı modacılar transparan kumaşlarla yaptıkları tasarımlarda beyaz dantellerle uzun kollu yerlere kadar uzanan beyaz abiye elbiselerle büyük beğeni toplamaktadır. Dantel modasının hiç bitmeyeceği moda dünyasında kırmızı halıda boy gösteren dünyaca ünlü isimlerin de beyaz abiyeleri her zaman dikkat çeken modeller arasında yer almaktadır. Çünkü beyaz renk biraz da cesaret ister. Fiziğine güvenen, kendiyle barışık her kadın beyaz abiye elbise giymekten büyük mutluluk duyar. Siyah abiye elbise modellerinin ilk algıda zayıf gösterdiği düşünülürse beyaz abiye giyen kadınlar bir kat daha cesurdur.

Abiye elbise modelleri için bayanların pek çoğu uzun abiye elbiseden yana tercih yapsa da diz altı ya da kısa abiye elbise modelleri arasında da bir çok bayana uygun abiye elbiseler bulunmaktadır. Önemli olan vücut proprosyonuna uyun abiye elbise modelini bulmaktır. Kişinin kilosuna, boyuna, vücut hatlarına uygun olduğu sürece beyaz abiye elbise modelleri de oldukça sık tercih edilen modellerdendir. Yine beyaz abiye modellerinde 2017 modasına uygun omuzlarda, sırt ya da göğüs dekoltesinde kullanılan danteller ve trasparan kumaşlar dikkat çekmektedir. Yırtmaçlar ve tüllerle desteklenen tasarımlar özel davetler için seçilmesi en gözde modeller arasında yer almaktadır.

Tesettür abiye elbise modelleri arasında beyaz abiye elbiseler çok fazla tercih edilmemekle birlikte tesettür modasında genel olarak beyaz renk söz, nişan ve düğün için kullanılan özel bir renk olarak yerini korumaktadır. Ancak beyaza yakın bir çok renk tesettür abiye elbiseler için kullanılmakta ve tercih edilmektedir. Yine de beyaz tesettür abiye elbise giymek isteyen kadınlar için tasarlanan abiye elbiseler vardır. Danteller, tüller, ince kemerler, renkli çiçekler de bu beyaz abiye elbise modellerini hareketlendirmeye devam etmektedir. Tesettür abiye elbise giymenin bir avantajı olarak eşarp ve şal seçiminde beyaz abiyeye her türlü rengin gidebileceğidir. Beyaz tüm renkleri yansıttığı için açık ya da koyu fark etmeksizin renkli bir başörtüsü ile beyaz abiye elbise rahatlıkla kombin yapılabilmektedir.

2017 beyaz abiye elbise modelleri ile ilgili yazımızı okudunuz şimdi dilerseniz beyaz abiye elbise modelleri 2017 resim galerimize göz atabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git