Abiye Takı SeçimiAbiye Kıyafet İçin Takı Seçimi Nasıl Olmalı?
Abiye kıyafet seçimi kadar abiye kıyafete uygun atkı seçimi de bir o kadar önemlidir. Zira bir bütünlük oluşturamazsanız hem abiye elbiseniz hem de takınız göze batar. Genellikle abiye elbiselerde sade ve dökümlü bir kumaş kullanılmışsa (saten abiye elbiseler, kadife abiyeler vs) topuzla desteklenen saç modeli ile birlikte büyük ve çiçek desenli taş ağırlıklı bir aksesuar kullanmanızı öneririz. Bu sizin daha asil bir görünüme bürünmenize yardımcı olacaktır. Safir taşlardan oluşan bir küpe, damla modeliyle daha güzel bir görüntü sağlayacaktır.


Abiye kıyafetler için takı seçiminde dikkat edilecek bir husus da eğer küpe, kolye ya da gerdanlık, bileklik ve yüzükten oluşan bir set alınmışsa bunların tamamını takmamak gerekir. Küpe ve gerdanlığı bir arada taktığınızda çok aşırı bir taş görüntüsü şaaşalı gereksiz bir görüntüye yol açar ve abiye kıyafetin asaletini bozar.
Abiye kıyafet payetli bir kumaştan tasarlanmışsa yeterince gösterişli demektir. Ve bu sefer de bu abiye kıyafeti biraz daha zenginleştirecek ama abartısız takılar tercih edilmelidir. Payetli abiye bir elbiseye yapılan dağınık topuz bir saç ve biraz sporlaştıracak biçimde üzerinde minik taşların bulunduğu halka küpeler eşlik edebilir. Böylece hem abiye kıyafet daha zengin duracak hem de abiye elbiseye uygun takı kullanılmış olacaktır.

Abiye kıyafet üzerinde yeterince taş, pırıltı vb aksesuarlar varsa ve takı takıldığında abartılı bir görünüm olacaksa takı kullanmamak daha uygun olacaktır. Günümüzde abiye elbise tasarımcıları da bir çok abiye kıyafeti üzerinde taşlarla, pırıltılı objelerle daha gösterişli hale getirerek tasarlıyor.

Renklere göre abiye kıyafet için takı nasıl seçilir derseniz; bir zamanların modası olan abiye elbiseyle aynı renkte takı kullanmak demode diyebiliriz. Kırmızı bir abiye elbiseyle kırmızı takıları kullanmak yerine mesela açık renkte bir abiye kıyafet üzerine bu rengin daha koyusu bir takı takmak -doğru takı seçildiğinde- uygun olacaktır.

Dekoltelere göre takı seçimi de oldukça önemlidir. Kışlık abiye modellerinin bir çoğunda kollar ve boyun kısmı kapalı tasarlanıyor. Böyle kapalı bir abiye modelinde gerdanlık ya da kolye takarsanız çok kötü bir görüntüye sebep olursunuz. Kapalı abiye elbiselere tek başına küpe veyahut yüzük ve bileklik takarak tamamlamak daha doğru olacaktır.

Yine son yıllarda oldukça sık tasarlanan derin sırt dekolteli abiye elbiselerde sırt kolyeleri ve arda arda sıralanan zincirler de takı olarak hoş bir görüntü verir.

Takı ve aksesuar olarak bakıldığında abiye elbiseye, çanta ve ayakkabı modelinizde bulunan aksesuarlar da eşlik edecektir. Bunları da düşünerek takıyı fazla abartmadan ölçülü kullanmanızda yarar vardır.

2017 yılının en güzel abiye takı modelleri arasında kalın zincirli kolyeler, renkli taşlarla bezenmiş kolye ve küpeler var. Her zamanki klasik olan taşlı abiye takı setleri de abiye takı modelleri 2017 trendleri arasında yerini alıyor. 2017 yılı takı trendleri arasında tasma kolye modelleri de dikkat çekiyor. Yıllar önce moda olan bu tasma kolyeler 2017 de yine revaçta olacak, farklı modeller ve değişik tasarımlar ile bayanların zevkine göre abiye elbiselerde de kullanılacak. Değişik halhal modelleri, hızma modelleri de yine tarzına güvenen bayanların 2017 de olmazsa olmazları arasında olmaya devam edecek. Zirkon taşlı abiye takılar, incili abiye takılar da abiye elbise modellerini süsleyecek.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git