Abiye Takı Modelleri 2017Takılar, bayanların vazgeçilmez aksesuarlarındandır. Yıllar hatta yüzyıllar geçse de her bayanın bir takı koleksiyonu vardır. Giyimin modası olduğu gibi takı ve aksesuarların da modası değişiklik gösterir. Bazen elbiseler bazen de takılar öne geçer bayanların görünümünde. Birbirinden farklı takılar uygun elbiselerle ve yerinde kullanıldığında gerçekten göze hoş gelir. Bunun için de hangi takının hangi elbise kombinasyonlarıyla kullanılacağını bilmek önemlidir. Günlük takılan takılar, yüzük, bileklik, kolye, küpe gibi farklılıklar gösterirken abiye takı modelleri 2017 yılında da ön plana çıkacak.

Abiye takılar, abiye elbise modelinize göre değişiklik gösterir. Gelin farklı abiye modelleri için abiye takı modellerini inceleyelim ve 2017 abiye takı modelleri üzerinden bir kaç ipucu paylaşalım.

Straplez Abiye Elbiseler İçin Abiye Takılar

Özel bir davete veya düğüne, mezuniyet balosu gibi sizin için önemli bir geceye davetlisiniz. Güzel görünmek istiyorsunuz ve takılar sizin için olmazsa olmaz. Bu özel gün için seçtiğiniz abiye elbise straplez abiye elbise modellerinden biri ve elbisenize uygun takı tercih edeceksiniz;

  • Straplez abiye elbiseniz ne renk olursa olsun payetli veya pırıltılı bir kumaştan tasarlanmışsa kesinlikle büyük takılardan uzak durmalısınız. Ufak taşlı bir küpe sizin de abiye elbisenizin de şık ve zarif görünmenize yetecektir.
  • Küpe tercih etmiyor ve kolye takmak isterseniz, abiye elbisenizin de renklerini göz önüne alarak 2017 renkli kolye modellerinden birini takabilirsiniz. Ancak abiye elbisenizin mutlaka tek renk ve fazlaca desenli olmamasına özen göstermelisiniz. Karmaşık desenli straplez elbiseyi bir de renkli kolye ile tamamlamaya çalışırsanız bir renk karmaşası içinde kaybolabilirsiniz.
  • Siyah straplez elbise giyecekseniz, incili abiye takı modellerinden, zirkon taşlı abiye takı modellerinden, gold abiye takı modellerinden birinden tercih edebilirsiniz. Yine siyah abiyenin sade ve desensiz olmasına özen göstererek büyük takılar kullanabilirsiniz.
  • Straplez abiye elbise üzerinde taşlar, dantel detaylar ya da sırt dekoltesinde kendinden zincirli bir takı varsa ekstra bir takı kullanmamanızı tavsiye ederiz.

Kapalı Abiye Elbiseler İçin Takılar

  • Uzun kollu, uzun abiye elbise modellerinden biri ile sizin için özel bir yere gidecekseniz genellikle abiye takı takmamanız uygun olur. Çok nadir durumlar olmadıkça kapalı bir abiye elbise üzerinde takılar hoş bir görüntü vermez. Tam aksine hem sizin güzelliğinize hem de abiye elbisenizin şıklığına gölge düşürebilir.
  • 2017 abiye elbise modelleri arasında sıkça tercih edilen kadife abiye elbiselerin, uzun kollu modellerinde ise bazı takı modelleri oldukça şık durabilir. Yine de büyük takılar yerine küçük ve abiye elbisenin önüne geçmeyecek tarzda takı modellerinden tercih etmeniz iyi olacaktır.
  • Çoğu kapalı abiye modellerinde payetler, pırıltılar ve taşlar tercih edilir. Bu yüzden bu tarzda göğüs kısmı taşlarla kaplı kapalı bir abiye elbise tercih ediyorsanız kesinlikle takı kullanmanıza gerek yoktur.

Tek Omuzlu Abiye Elbiseler İçin Takılar

  • Tek omuzlu ya da tek askılı abiye elbise modelleri 2017 yılında genel anlamda bakıldığında abiye elbisenin üzerinde bulunan taş detaylar sebebiyle takı tercihi küçük olanlardan yana yapılmalıdır. Ve genellikle abiye elbise üzerinde kullanılan taşlarla uyumlu takılar takılmalıdır. Örneğin gümüş grisi taşlarla bezenmiş bir tek omuzlu abiye elbise için aynı yapıda -hatta aynı taşlardan da olabilir- küpeler kullanılması abiye elbise ve abiye takı kombinin doğru yapılmasında yardımcı olacaktır.
  • Tek omuzlu abiye elbise modelleri giyen bir bayanın abiye takı seti kullanmaktan kaçınması gerekir. Tek askının verdiği zerafeti öldürmeden, ya tek bir küpe ve yüzük kombini ya da küpe ve bileklik kombini ile boynunu daha da kapatmamalıdır.
  • Genel anlamda bakıldığında tek omuzlu abiye modellerinde kolye kullanmaktan kaçınmak gerekir.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git