Abiye Elbise ve MakyajÖzel bir gün için sevdiklerinden eline davetiye ulaştığında bayanların düşündükleri ilk üç şey abiye elbise, saç ve makyaj olur. Abiye elbise modelleri ve saç modeli seçildiğinde ise bayanların olmazsa olmazlarından makyaj kalı ki en mühimlerindendir.

Abiye elbise ve makyaj bütünlüğü, baştan aşağı şık ve güzel görünmek için önemlidir. Bazı püf noktaları bildikten sonra abiye elbise ve makyaj ile alakalı çok fazla düşünmez ve oldukça şık bir şekilde davete hazırlanırsınız.

Abiye elbise seçimi hakkındaki yazımızı okumadıysanız ilk önce bu konuya bakmanızı tavsiye ederiz. Bedeninize, boyunuza, kilonuza ve gidilecek davet mekanına uygun bir abiye elbise modeli seçtikten sonra abiye elbiseye uyumlu makyaj için hazırlıklara başlayın.

Eskiden moda olan ama şimdilerde ters karşılanan ilk abiye makyaj hatası, abiye elbisenin renginde göz farı kullanmaktır. Abiye elbise mavisye mavi göz farı, yeşilse yeşil göz farı sürmek oldukça gerilerde kalan eskimiş bir moda oldu. Bu modanın eskimeyen tek rengi ise şüphesiz siyah. Siyah abiye elbiselerde siyah göz makyajı yapılması eskimeyecek bir gelenek oldu artık. Ancak bunu da çok abartmadan, gidilecek mekana ve düğün, toplantı, merasim gibi farklı davet sebeplerine uygun yapmak yerinde olacaktır. Özellikle göz kapaklarının tamamı siyaha boyanmış bir göz makyajı kimi yerler için fazlaca karanlık ve abartılı olabilir.

Abiye elbiselerin renklerine göre abiye makyajınıza yön vermelisiniz. Birbirine uyumlu renklerin bir arada olacağı düşünülürse, açık renkteki abiye elbiselerde daha sade ve doğal bir makyaj uygun olur. Ancak çok yakın birin düğünü ve abiye elbiseniz payetlerden ve ışıltılardan oluşuyorsa sade makyaj yüzünüzü soluk gösterecektir. Gözlere ve dudaklara biraz yoğunluk ve parlaklık vererek abiye elbise ve makyaj arasındaki dengeyi kurmalısınız.

Cilt ve yanak makyajında bu sezonun trendi porselen makyaj sayesinde kırışıksız ve pürüzsüz görünen ciltlerdir. Cilt tonuna uygun hatta aynı renkte ama mükemmel kapatıcılar sayesinde cilt lekeleri ya da izleri görünmeyecek ve doğal cilt rengi ile güzelleşecek. Yanaklarda ise bu sezon şeftali ve açık pembe tonları oldukça sık kullanılıyor. Abiye elbiseye ve yine davet sebebine göre daha parlak ve alımlı yanaklar için simli allıklardan kullanılabilir. Cilt için kullanılan fondöten, sadece yüzle sınırlı kalmamalı boyun ve varsa göğüs dekoltesinde de kullanılarak genel cilt rengi uyumu sağlanmalıdır.

Son olarak tırnaklarda 2017 modası, oldukça fazla çeşitleniyor. Tek renk oje modası geçeli yıllar geçtiğinden farklı renklerde, desenlerde tırnak oje tasarımları oldukça yaygın kullanılıyor. Davet ya da günlük hayat farketmeksizin yapılan bu tırnak tasarımları arasından abiye elbise rengini ve gidilecek mekanı göz önüne alarak bir seçim yapmalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git