Abiye Elbise Alırken Nelere Dikkat Etmeli?Abiye Alırken Nelere Dikkat Etmeli?
Bir düğüne, özel bir davete ya da bir törene giderken nasıl bir abiye elbise seçmelisiniz? Abiye alırken dikkat edilecek noktalar nelerdir?
Düğün, davet ya da merasim gibi yerlere giderken abiye alacaksanız aşağıdaki kriterlere dikkat etmelisiniz. Önerilerimize kulak verirseniz hem rahat bir alışveriş yapar hem de gittiğiniz yere şık bir abiye elbise ile katılmış olursunuz. İşte abiye elbise alırken dikkat edilmesi gereken noktalar:

* Öncelikle nasıl bir abiye istediğinize karar verin ve alışverişe çıkmadan önce kafanızda tasarlayın. Bu sizi tüm abiye modellerine değil de sadece istediğiniz modellere bakmak için avantaj olacaktır.

* Alacağınız abiyenin demode olmamasına özen gösterin. Mümkünse alışverişe çıkmadan o yılın abiye elbise modelleri hakkında küçük bir araştırma yapın. Böylelikle modası geçmiş abiye modelleriyle zaman kaybetmemiş olursunuz.

* Sezonun renklerine uygun abiye elbise modelleri içinden kendinize uygun renkte olan abiye elbiselere bakın. Unutmayın moda olan her renk sizin renginiz olmayabilir.

* Sezon moda trendlerine uygun abiye tasarımlara bakmayı ihmal etmeyin. 2017 abiye elbise tasarımlarında en fazla kullanılan model hangisiyse ilk başta o modellere göz atın.

* Almayı düşündüğünüz veya karar verdiğiniz abiye elbiseyi mutlaka deneyin. Vücudunuza uygun olup olmadığını mutlaka kontrol edin. Yahut vitrinde çok beğendiğiniz bir model üzerinize giydiğinizde korkunç görünebilir.

* Uzun, kısa, dekolteli vs. vücudunuzda kendinize göre kapalı olmasını istediğiniz yerleri kapatacak tarzda bir abiye elbise modeline bakın.

* Şık olmak adına fazla dekolteli bir abiye elbise giymeyin. Unutmayın dekolte şıklık demek değildir. Aksine vücut tipinize uygun giydiğiniz kapalı bir abiye sizi çok daha şık gösterebilir.

* Siyah renk abiye elbise modellerinden de deneyin. Alışverişte beğendiğiniz tasarımların siyah renkte olanlarına da bir göz atın ve deneyin. Siyah abiye elbise şıklığınıza şıklık katacaktır.

* Aldığınız abiye elbise modeline uygun bir portföy ve ayakkabı seçimi yapın. Kombin önemlidir, abiyeye uygun renk ve modelde ufak bir el çantası ve abiye ayakkabılar şıklığınızı tamamlayıcı olacaktır.

* Açıksanız saç modelinizi abiye elbisenize göre yaptırın. Fazlaca aksesuarı olan bir abiye üstüne sade bir topuzu tercih edebilirsiniz.

* Kapalı iseniz, abiye elbise modelinize uygun bir türban tasarımı yaptırın. Yine abiye üstündeki aksesuarlarla tamamlayarak bir bütünlük sağlayın.

Bütün bu sıraladıklarımızdan sonra kendinize uygun en güzel abiye elbiseyi seçebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git